Na zahajovacím koncertě se představí americký umělec David Di Fiore, nositel vyznamenání Amerického sdružení varhaníků za přínos k mezinárodnímu šíření umění. V jeho provedení kromě barokního období vyslechneme především velké skladby romantismu a přeneseme se až k hudbě české. Vedle tónů královského nástroje chrám rozezní pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus pod vedením Dana Kalouska a Josefa Javory.
Koncert se uskuteční v rámci pravidelných nedělních nešpor. Mladá slovenská varhanice Mária Magyarová Plšeková si ke svému vystoupení přizve úspěšnou pražskou sopranistku Lucii Silkenovou a pro publikum si připraví program s výběrem varhanní hudby od baroka až k současnosti vhodně doplněném slavnými áriemi a písněmi.
K výbornému koncertnímu nástroji usedne nadějná česká varhanice Michaela Káčerková, absolventka Akademie múzických umění v Praze a Musikhochschule v Lipsku. Dnes již renomovaná umělkyně koncertuje v České republice i mnoha dalších zemích. Vystoupí společně s vynikající violistkou Kristinou Nouzovskou Fialovou.
V kostele sv. Augustina vystoupí italský umělec Ciricino Micheletto, katedrální varhaník ve Veroně, kde je také docentem na místní konzervatoři. Svůj program postaví na pilíři varhanní literatury, jímž jsou Bachovy skladby. Jeho vystoupení obohatí Brněnský komorní sbor s uměleckým vedoucím Štěpánem Policerem.
Mimořádnou událostí nejen pro příznivce vážné hudby bude představení koncertního projektu s názvem Labyrint světa a ráj srdce, kde autor hudby Petr Eben opatřil často dramatické texty J. A. Komenského hudebními obrazy.
Mimořádný koncert se také uskuteční v krásném prostředí kostela Panny Marie Loretánské při minoritském klášteře v Brně, který rozezvučí zrekonstruované barokní varhany. Jde o nejstarší varhany v Brně, které se dochovaly z velké části v původním stavu a v roce 2018 získaly titul nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje. Na nástroji z roku 1726 zazní v podání specialistů na starou hudbu, varhaníka Marka Čermáka a Richarda Šedy, hráče na cink a barokní flétnu, skladby starých mistrů.
Koncert v jezuitském kostele na novém koncertním nástroji je důvodem k oslavě, neboť se koná v předvečer pátého výročí posvěcení varhan. Představí se na něm u nás poprvé maďarský umělec Robert Kovács, vítěz prestižní mezinárodní varhanní soutěže v holandském Haarlemu, který momentálně působí jako varhaník vídeňského Dómu sv. Štěpána. Interpret hrající na prestižních festivalech rozezní královský nástroj skladbami všech slohových stylů, které doplní vlastní improvizací na dané téma. Vystoupí společně s Dětským sborem Brno pod vedením Valerie Maťašové.
Recitál v prvním červencovém týdnu s podtitulem Narozeninový koncert napovídá, že se bude oslavovat. Profesorka Alena Veselá, zakladatelka a patronka festivalu, usedne v den svých 96. narozenin za milovaný nástroj a předvede své nestárnoucí umění. Přizvala si svého bývalého studenta, dnes již renomovaného umělce, Davida Postráneckého. Udělejte si čas a přijďte v tento výjimečný den se zaposlouchat do nádherných tónů varhanních píšťal a poblahopřát k tak neuvěřitelnému jubileu!
Na programu: César Franck, Wolfgang Amadeus Mozart, Charles Gounod, Giulio Caccini, Joseph Haydn, Georg Friedrich Händel, Alessandro Scarlatti
Na programu: Jan z Lublina, Johann Ludwig Krebs, Johann Peter Kellner, Adolph Hesse, Emanuel Adler, Giovanni Battista Martini, Theodore Dubois
Na programu: Johann Kellner, Arcangelo Corelli, Johann Sebastian Bach, Maurice Greene, Antonio Vivaldi, Josef Norbert Seger, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn-Bartholdy
V pondělí 10. června proběhne Seminář a setkání "Festivalové okénko". Uskuteční se v půvabném areálu Otevřené zahrady. U šálku dobré kávy se mimo jiné připomenou i významná životní jubilea předních brněnských hudebních osobností.